2012-09-23

Nokia E52 hack 091.003

Tak se rok s rokem sešel a já řeším opět h@cktivaci telefonu Nokia E52 (RM-469). Jelikož můj poslední zásah z roku 2010 na firmwaru 034.001 úspěšně odstranili při záruční opravě, musel jsem tento problém řešit u nejnovějšího firmwaru 91.3.

Naštěstí lze nyní odemčení telefonu provést velmi jednoduše a není k tomu zapotřebí provádět úpravy v nahrávaném softwaru, kdy hrozí nebezpečí "zcihlovatění" přístroje.

Jako plno jiných návodů na internetu používám verzi "H@CK by IAL", tedy chybu v zabezpečení. Není pro ni potřeba mít certifikát! Klasický způsob nepoužívám z jednohoprostého důvodu, protože se mi nepodařilo najít nejnovější UDA soubor "E52_rm469_091.003_U006.000_prd.uda.fpsx".

Takže jak na to:
 • připojte telefon vybavený paměťovou kartou k PC pomocí volby "Velkokapac. uložiště"
 • Prozkoumejte připojený disk a otevřete složku 'pismeno_disku:\Private\'
 • stáhněte balík QuarantineDriversLDD.zip
 • Rozbalte jej a zkopírujte složku '20024113' včetně obsahu do složky 'Private' vznikne tak struktura: 'pismeno_disku:\Private\20024113'
 • V kořenovém adresáři paměťové karty vytvořte složku 'Patches', kam nakopírujte soubory: Open4All RP+.rmp a Install Server RP+.rmp. Vznikne tedy struktura: 'pismeno_disku:\Patches\Open...'
 • Odpojte Velkokapacitní paměťové médium a připojte telefon v režimu PC Suite.
 • Nyní přes Nokia PC Suite / Ovi Suite instalujte program Dr. Web v6 for Symbian S60.
 • Aplikaci spusťte a tlačítkem 'Cancel' obejděte dotaz na licenci
 • Options - Select all
 • Options - Restore (nyní tři položky v seznamu zmizí)
 • Přes Nokia PC Suite instalujte RomPatcher+ 3.1 Lite
 • Spuste jej a oba patche aktivujte poklepnutím.
Zdroj části informací a obrázků: Smartmobil.sk: Fórum pre všetkých maniakov smartfónov. [online]. 13.9.2011. Dostupné online.

V tuto chvíli je váš telefon hacknutý a umožňuje tedy instalaci veškerého softwaru tedy her a aplikací. Pokud vám Rompatcher vyhazoval chybu "Sys/bin patcher *.ldd not found", pak jste použili špatnou verzi balíku Quarantine. 

Doufám, že vám návod pomohl, pevně věřím, že nebudete využívat odemčení k instalaci nelegálního softwaru. Přeji pěkný den!

Pokračování: No a nyní je již má E52 po smrti!

5 komentářů :

 1. Anonymní18.11.12 0:19

  RomPatcher mi vyhodil tu chybovou hlášku...kde najdu nějaké jiné verze balíku Quarantine? Vygooglil jsem moho míst, kde se dá stáhnout, ale všechny balíky jsou stejné (co se obsahu a velikosti týče)

  OdpovědětVymazat
 2. Že by byla chyba zacelena...? Bohužel nemohu poradit, telefon již u sebe nemám a navíc mi uvedený postup fungoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pôjdu tieto aplikacie aj na Nokia C5 ?

   Vymazat
 3. Moje Nokie E52 to zvládla na jedničku ;-) díky moc...

  OdpovědětVymazat
 4. Nokia E52-1 se sw 091.004 píše při pokusu o instalaci Dr. Web v6 for Symbian S60 i RomPatcher+ 3.1 Lite přes Ovi i startou PC Suite, že není podporována instalace SIS souborů :(

  OdpovědětVymazat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)