2012-05-18

iPhone 3GS iOS 5.1.1 jailbreak a aktivace

Pokud hledáte, jak provést jailbreak u zatím posledního firmwaru, pak nabízím tento vyzkoušený postup, který jsem provedl na iPhone 3GS (model MC132) s basebandem 06.15.00 a bootloaderem 6.4_M3S2.

Firmware byl použit iOS ve verzi 5.1.1. Pro další postup je neprve nutné zjistit, jaké vnitřnosti (verze software) obsahuje váš přístroj. Proto stáhněte a spusťte ulitu F0recast v1.3 a při zapnutém telefonu iPhone připojte k PC. Vypíše vám potřebné údaje.Pokud se vám zobrazí baseband 06.15.00, vězte, že telefon již před vámi někdo odblokovával, protože toto je verze modemu pro iPad se kterým většinou nefunguje GPSka. Jestliže jste z těch šťastlivců, kteří mají k dispozici originál baseband s nižší verzí, pak v žádném z návodů nenahrávajte do přístroje 'IPad Baseband'. A protože mám také tuto špatnou verzi, přináším návod, jak ji uvést do funkčního stavu.


Předpokládám, že v zařízení máte restorovaný originál firmware iOS 5.1.1 a po zapnutí telefonu nabíhá jen úvodní "tour", kde telefon nelze aktivovat, protože je SIM blokována hláškou: 
"Váš iPhone se nepodařilo aktivovat, protože aktivační server je dočasně nedostupný. Zkuste svůj iPhone aktivovat v iTunes nebo to zkuste znovu za několik minut."

V tomto momentě vypněte telefon, stáhněte Redsn0w v0.9.11b4. Mezitím si vykopírujte ze složky iTunes originální iOS 5.1.1 někam, kde jej v dalším kroku naleznete. Cesta k souboru, zkopírujte ji do průzkumníka:

%userprofile%\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updatesa spusťte stáhnutý nástroj. Dále postupujte podle odrážek: (od čtvrtého kroku popisuje instalaci tento návod)
 • tlačítko 'Extras'
 • tlačítko 'Select IPSW'
 • vyberte dříve zkopírovaný firmware iPhone2,1_5.1.1_9B206_Restore
 • 'Back'
 • 'Jailbreak'
 • Zaškrknout 'Install Cydia' a pokud máte baseband 06.15.00, pak i 'IPad Baseband'
 • Dále postupujte podle instrukcí na obrazovce
 • probíhá Jailbreak cca 5 minut  

 • Jakmile bude hotov, bude se telefon snažit nabootovat a na obrazovce bude jen jablko. Protože jde o tethered jailbreak je telefon nutné zapnout pokaždé speciálním postupem a to:
 • Znova spustit RedSn0w
 • tlačítko 'Extras'
 • tlačítko 'Just Reboot'
 • místo jablka se zobrazí ananas a po jeho průběhu se zobrazí obrazovka se sliderem
 • tím je JB dokončenNyní lze úspěšně dokončil úvodní tour a začít svůj iPhone používat jako iPod. Telefonní služby však budou funkční až po pokračování dalšími kroky. Následující postup popisuje dokončení jailbraku:

 • po spuštění iPhone a proklikání úvodního tutorialu se připojte na WiFi
 • spusťte Cydii a počkejte, než doběhne automatická aktualizace balíčků
 • v pravém dolním rohu je ikonka 'Search' na ni klepněte a do vyhledávacího políčka napište "ultrasn0w" od DEV teamu
 • nainstalujte tento balíček klenutím na něj, 'Install', 'Confirm'.
 • po této instalaci se vraťte do Cydie, tentokráte políčko 'Manage', 'Sources', 'Edit', 'Add' a přidejte repozitář: "http://repo.iparelhos.com", proběhne obrazovka.
 • pokud během některého z přidávacích kroků probíhají červené a žluté řádky, pak dochází k chybám - u mě nejčastěji slabým signálem
 • Return to Cydia
 • 'Manage' a klepnout na repozitář iparelhos.com, v něm se pak nachází "ultrasn0w fixer for 5.1.1"Nyní je telefon připraven na přijmutí SIM karty. U mě fungovala na první pokus, nicméně je možné, že bude telefon vyžadovat vypnutí a zapnutí.

Doplněno: Dle aktuálních informací nelze provést plnou aktivaci SIM a její přihlášení k síti pomocí postupů přes aplikaci SAMPrefs, která využívala chybu na straně serverů Apple. Tento postup již byl odhalen a chyba odstraněna!

Untethered jaibreak

Jestliže jste prošli tímto návodem, tak předpokládám, že by vás mohlo při další práci s telefonem neustále obtěžovat jeho spouštění a restartování přes PC. Také je toto omezující ve chvíli, kdy se vám vybije baterka někde mimo civilizaci nebo alespoň v nepřítomnosti počítače.

Před několika dny se na síti objevil postup plného jailbreaku pomocí aplikace z Cydie s názvem "Rocky Racoon 5.1.1 Untether" od Chronic-Dev teamu. Pro jeho instalaci není potřeba přidávat žádný zdroj aplikací a tak jej stačí hledat pomocí vestavěné funkce 'Search'.

Po jeho instalaci dojde k untethered jailbreaku a tak už můžete svůj telefon restartovat třeba ve smyčce. Pokaždé najede! Odinstalací o tuto výhodu přijdete, nicméně nějaký jailbreak v telefonu zůstane. (nejde tím obejít chybu v Absinthu "Detected stash")Tímto je Váš iPhone plně funkční, ať už jste byli úspěšní nebo naopak zanechte prosím komentář v diskusi.

Pozn.: Výše uvedený návod je funkční i pro roamingové služby, takže tímto postupem odblokovaný iPhone bude fungovat i v zahraničí! Pěkný den!


25 komentářů :

 1. Funguje ! Po všech těch návodech na YouTube se mi konečně povedlo rozběhnout síť...
  Do teď mi síť fungovala jen u 5.0.1, ale
  tohle mi udělalo radost, že už funguje i na 5.1.1.. ( 3GS, iPad BB, 16GB, T-mobileCZ) Díky

  OdpovědětVymazat
 2. Funguje na 100% BOMBA fakt super moc děkuji za super návod!

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji mooooooooc ! nejlépe popsané ! na internetu !

  OdpovědětVymazat
 4. funguje ako ma SUPER!!! dakujem za pomoc !

  OdpovědětVymazat
 5. Vynikající návod, děkuji.

  OdpovědětVymazat
 6. 100% návod =) Super !!! Jediný návod podla ktorého to ide, aj sieť na prvý krát...

  OdpovědětVymazat
 7. i jako neiphoneista jsme pochopil,po dnu strávený na fšeljakejch stránkach tohle fakt šlape na 100% doporučuji JSI BOŽÍ

  OdpovědětVymazat
 8. Zdravím, iPhone to odemklo v pohodě ale pořád mi to nemůže najít síť : "žádná služba" Nevíte někdo co s tím?

  OdpovědětVymazat
 9. Chtěl bych touto cestou nesmírně poděkovat , autorovi tohoto článku, protože se mi díky tomuto podařilo rozběhnout můj iphone 3GS . Veliká poklona a obrovské díky!!!!

  OdpovědětVymazat
 10. Boží, konečně. Děkuji mnohokrát za Super návod.

  OdpovědětVymazat
 11. kris-tyna.m@seznam.cz17.09.12 20:50

  no už jsem v cydii aspoň něco po tom breku =D, ale nechce mi to nic vyhledávat, zadám ultrasn0w a nic =((((((

  OdpovědětVymazat
 12. Jseš absolutní borec vše maká jak má ,a to mám jablko týden děkuji

  OdpovědětVymazat
 13. Takže mám problém, že sa mi prístup operátora neaktivoval,. mám z toho akurát ipod:/ neviete kde može byť chyba?

  OdpovědětVymazat
 14. Delam vse jak je psano ale vzdycky se mi to zapne stejne jako normalne a je bloknutej :(

  OdpovědětVymazat
 15. Anonymní21.12.12 4:44

  dobrej mam problem po této instalaci se vraťte do Cydie, tentokráte políčko 'Manage', 'Sources', 'Edit', 'Add' a přidejte repozitář: "http://repo.iparelhos.com", proběhne obrazovka. todle uz tam mam ale u tohodle: 'Manage' a klepnout na repozitář iparelhos.com, v něm se pak nachází "ultrasn0w fixer for 5.1.1" to mi dela problem najdu to v pohode ale ne 5.1.1 me to najde 6.x jsem to zkusil nainstalovat a nic se nestalo kde mam sehnat vezi 5.1.1. diky za odpoved

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to bude možná problém, hledal jsem v počítači příslušné balíčky a našel jsem pouze něco jako ultrasn0w.deb (v1.2.4?), pohledejte na internetu, třeba bude požadovaný balíček pro tuto verzi někde ke stažení.

   Vymazat
 16. ja nemuzu nikde najit ten orig.iOS kde to prosím najdu jsem z toho už na nervy prosím poradte jinak všechno už pak chapu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soubor se jmenuje "iPhone2,1_5.1.1_9B206_Restore.ipsw" :-)

   Vymazat
 17. Výborný návod. Jen mám problém při jailbreaku mi napíše redsnow "Missing Keys.plist data for this build:" a moje zařízení a verze iOS a dál se nehnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta na podruhé se povedlo, ale pro změnu tam nemám aplikaci Cidia. Nevíte někdo co teď?

   Vymazat
  2. musíš předtím než zadáš JUST REBOOT najet na SE4LECT IPSW a zvolit to, co v předchozím kroku při JB, pak by to mělo běžet

   Vymazat
 18. Dobrý den všem. Jsem laik a ještě k tomu ženská. Mám iphone 3gs 32gb, a je koupený v Británii. Již několikrát musel být odblokovaný u nás aby fungovala sin karta. Nyní jsem něco blbě odklikla na itune, a zase se zablokova. Navštívila jsem jednu opravnu, a tam mi dali debilní verzi 4,1. Nefungují žádné aplikace, jen mohu telefonovat. No na to nepotřebuji iphone. Potřebovala bych tam dát lepší verzi, ale nevím jak na to. Opravář mi řekl , že to jinak nejde. Mám nějakou šanci? Poraďte. Díky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   pokud přes program TinyUmbrella po připojení iPhone k PC vidíte i jiné SHSH soubory než verze 4.1 a 6.1.3, pak šanci máte - je nutné provést downgrade na nejvyšší verzi (mimo 6.1.3) a poté provést odblokování. V opačném případě není možné nic jiného udělat.

   Proč tomu tak je popisuji tady:
   http://blog.kostecky.cz/2013/08/iphone-3gs-613-jailbrake-unlock.html

   Vymazat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)