2024-01-01

Používat Samsung Gear Fit2 Pro v roce 2024

Jestli (ještě) máte Fit2 Pro, tak jsou super zdrojem sportovních dat, jelikož jsou spojené se Samsung Health aplikací a analýzou či nástroji v nich.V tomto textu se ohlédnu za jejich vlastnictvím.


Používal jsem kus z druhé ruky asi rok a půl než umřel na utrhnutý pásek. V kětnu 2022 byla baterie již špatná. Z dnešního pohledu jsme zvyklí nabíjet tyhle nositelnosti (wearables) každý den, nicméně když byly nové, tak píšou, že tento kus zvládl bez nabíjení 3 dny a 2 noci. Na konci životnosti zvládl sotva svou denní část.

Musím za sebe říct, že o 6 let (!) novější hodinky poskytují mnohem lepší telemetrii například z běhu. Najdu tam totiž nejen vzdálenost a tempo, ale i další metriky jako dobu letu, ztuhlost a odhad ztráty tekutin. Otázkou je jestli je to důležité, nicméně je to fajn mít.

Fit2 Pro model SM-R365 byl představen v prosinci 2017 za docela astronomických 19 000 Kč.

Nicméně už bych si je nekupoval, Samsung Galaxy Watch v kterékoliv generaci od 4. výše nabízejí nesrovnatelně lepší komfort používání, lepší sběr dat a modernější obslužné aplikace.Přijde mi zajímavé, že se je občas snaží někdo prodat na bazaru. Použitelné jsou, to je pravda, ale akumulátor v zařízení musí mít už dost. Výměna je možná, ale co jsem se díval stojí okolo 800 Kč a to se neoplatí. Zadarmo dobré.


Nabíjecí kolébka je Samsung Charging Dock EP-YB360 se čtyřmi piny a USB-A, nicméně bez detekce po připojení k počítači.

 
Co se může hodit je délka životnosti relativně malého akumulátoru, která byla 5 let. Uvažuji totiž nad tím, jak dlouho budou použitelné bezdrátová sluchátka Samsung Buds Live, která mají akumulátory ještě menší. Získal jsem je v roce 2020 a zatím jsem nenarazil na problém s výdrží. Je nutné dodat, že sluchátka jsou asi v o něco menším zápřahu než fitness náramek, ale i tak se pomalu blíží jejich konec.

Chtěl jsem nějak více porovnat zařízení, ale přijde mi to zbytečné. Jestli vám Fit2 ještě funguje tak super a snad jej budete moci vyměnit za Samsung Galaxy Fit 3, který na trh přijde patrně v létě 2024.

P.S. našel jsem tuto krásnou infografiku nositelností od Samsungu.Žádné komentáře :

Okomentovat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)