2015-01-04

Android Mapy.cz se nezobrazují offline po stažení

U mobilního telefonu CAT B15 s čistým Androidem 4.1.2 jsem narazil několikrát na problém, že po stažení aplikace Mapy.cz do telefonu a následujícím stažením Offline map ČR i SR se aplikace tváří, že má vše korektně staženo, ale po odpojení z WiFi se mapa nezobrazuje, případně jen body zájmu, ale samotný mapový podklad chybí.


Nepomohlo mi odinstalování aplikace a její nové kompletní stažení. Vypadá to tak, že aplikace sice stahuje, ale nestáhne vše nebo dojde k nějaké chybě a data v telefonu nejsou.

 

Jak to ověřit? Přes správce souborů v telefonu navštivte paměť, kam jste si nechali mapy stáhnout, odhaduji, že je to pameťová karta (sdcard). Nalistujte v adresářové struktuře:
Android » data » cz.seznam.mapy
Kde zkontrolujte velikost této složky. V mém případě není velká tak, jak má dle aplikace být, tedy 430,57 MB + 210,88 MB =  641,45 MB (679,9), ale má méně (386 MB).

 

Protože x-tá reinstalace nepomáhala, šel jsem na to jinak. V jiném Android přístroji jsem si mapy aktualizoval a přes správce souborů a připojení přístroje k počítači jsem si tuto složku stáhnul a překopíroval na druhý telefon.


Tadá! Teď už se to zobrazuje korektně. Nedokážu to sice vysvětlit proč to tak dělá a asi by to stálo za report do Seznamu... Nutno dodat, že žádný jiný telefon mi tuto chybu doposud nedělal, takže hádám je zrada spíše na straně přístroje.

Dělá vám to tuto chybu taky? Napište mi do diskuse.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)