2013-06-03

Google Apps free aneb alternativa emailu na vlastní doméně

U dvou svých projektů jsem v poslední době řešil, kam umístím emailové schránky na zakoupené doméně. Jelikož po zpoplatnění Google Apps bylo potřeba vymyslet již vymyšlené, prozkoumal jsem služby Outlook.com a Zoho.com obojí zadarmo s funkcí custom domain.

Outlook.com je oživený projekt Microsoftu nahrazující dřívější hotmail. Je plně v češtině a zároveň složí jako Microsoft účet do Windows, Office a SkyDrive. Umožňuje mít 50 bezplatných Microsoft účtů @mojedoména.cz, vlastní logo i přesměrovanou přihlašovací stránku. Nevýhodou je, že schránky nelze nijak hromadně spravovat ani nastavovat, každá je maximálně samostatně.

Toto již neplatí! Microsoft také zavedl placené účty!


Se založením začnete na domains.live.com. Průvodce je celkem pěkně udělaný, nicméně přikládám screenshot nastavení DNS pro Forpsi.cz neboť jsem s tím chvíli zápasil. Samotná schránka je přehledná, moderní a dle mého názoru dokáže konkurovat gmailu.Zoho.com je rozjíždějící se projekt online kanceláře taktéž do značné míry kopírující Google. Jeho prostředí je v angličtině a je méně uživatelsky přívětivé, ale nabízí bohaté nastavování. Osobně používám Zoho jen k přeposílání do emailového klienta, protože práce s ním je pohodlnější.


Standardně nezobrazuje reklamy a poskytuje 5 neplacených účtů. Ty lze zvýšit o dalších 5 založením služby přes mou pozvánku. Napište mi a obratem vás přidám!


Je to taková kombinace Active Directory + Exchange + Office 365, kdybych mluvil produkty Microsoftu. Určitě se se zoho dá užít hodně legrace. Jako nevýhodu bych viděl některá technická omezení schránky, jak je vidět na screenshotu.
Celkově se mi nabízené služby líbí, zvláště vzhledem tomu, že se za ně neplatí. Dokáží to, co od nich člověk očekává... Znáte ještě nějakého dobrého poskytovatele emailu na custom domain? Napište mi do diskuse!

Další placené varianty shrnuje tento příspěvek.

Žádné komentáře :

Okomentovat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)