2013-05-27

Skype nezobrazuje webkameru

Tak jsem řešil na svém i rodinném počítači zajímavý problém s nefungující webkamerou v programu Skype, kdy ačkoliv kamera Logitech V-UAP41 byla v systému nainstalována, tak se nezobrazovala v nabídce připojený webkamer. 


Na internetu již proběhlo několik diskusí na toto téma a všechny řeší problém vesměs podobně. V této chvíli máte pravděpodobně instalovánu verzi Skype 6.3.0.105 / 6.3.0.107, které chybu způsobují. Doporučuji tedy odinstalovat Skype a stáhnout starší verzi. Já použil tu s číslem 5.9...


Po této reinstalaci již vše funguje jak má. Pokud ne, ověřte, že váš operační systém webkameru skutečně vidí (přes program AMcap) a případně přeinstalujte její ovladač.


Na závěr nezapomeňte vypnout automatické aktualizace programu Skype, nebo o tuto úpravu přijdete. Až Microsoft chybu opraví, pak můžete opět svůj Skype aktualizovat jak jste zvyklí.

1 komentář :

  1. Díky, Vaše rada pomohla. Odinstaloval jsem nejnovější verzi, nainstaloval 5.9.0.123 a kamera je zase "viditelná" a funguje. Hned jsem vypnul automatické aktualizace. Václav

    OdpovědětVymazat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)