2012-07-09

Cyklopočítač VDO C4

Tento cyklopočítač značky VDO jsem si pořídil v srpnu roku 2011 po té, co jsem ztratil ten předcházející.


Celkově jsem s ním byl velmi spokojený, poskytuje všechny možné i nemožné funkce a skvěle se ovládá za každého počasí, neboť tlačítka jsou tlačítka a není potřeba mačkat nic přes gumovou krytku, která je v zimě obvykle tuhá jak puk.

Velmi pozitivně hodnotím velký displej se všemi důležitými informacemi včetně času a změně aktuální rychlosti ku průměrné. Uchycení ke kolu je kvalitní a pevné - využívá otáčecí mechanismus vyjmutí. Kdybych nemusel, neměnil bych ho.

Ovšem objevil jsem snad jeho jedinnou slabinu a to je odolnost vůči pádům. Bohužel je neobvykle křehký a 2. pád na kamennou podlahu prostě nepřežil. Já vím, je to mými nešikovnými rukami. Poprvé se mi vylilo pár tekutých krystalů, podruhé už ukazoval nesmysly a po vyjmutí baterie byl už nadobro K.O., takže radím všem majitelům, ať se k němu chovají mimořádně hezky a za to je odmění spolehlivou službou.

Nyní montují na kolo počítač Union 8N. Důvodem k přechodu je cena, VDO C4 jsou koupil v akci u Cyklo Manďák v Ostravě za 400 Kč, letos mi stejný počítač nabídli za cenu 600 Kč, tuž do já toho nejdu.


Takže mi opět zbyl jeden stojánek na počítač i s čidlem, kdyby měl někdo zájem, rád se ho zbavím!

Žádné komentáře :

Okomentovat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)