2011-11-10

Mozilla Firefox 8 a nefungující HTTPS

Tak mi po aktualizaci Mozilly Firefox na nekonečnou verzi 8 přestaly fungovat zabezpečené služby internetu, konkrétně pak Gmail, Google Calendar, ale i Aukro a podobné. Jeden z prvních pokusů směřoval k vypnutí firewallu a hle, stránky fungují! (po vyzkoušení jiného prohlížeče, ověření připojení k internetu a dostupnosti služeb)

Souhrný recept jedním zatržítkem jsem nenašel... Co jsem však udělal, je, že jsem u všech mi neznámých aplikací zadal 'Zobrazit dotaz' a v nastavení 'Vyzvat k potvrzení změny oprávnění aplikace připojovat se a naslouchat'. Poté jsem provedl restart počítače.

Při spuštění pak vyskočila celá řada dotazů a jeden z nich je mimochodem s upozorněním, že se změnila 'Mozilla Firefox', stačilo odklepnout změnu a už vše funguje! Teď už jen vrátit firewall ke svému běžnému nastavení a mělo by být všechno v pořádku.


Pro ilustraci jsem ještě vyfotil obrazovku, kdy důležité jsou viditelné aplikace s oranžovou tečkou pro příchozí komunikaci.Jmenovitě je tedy nutné přidat důvěryhodnost aplikacím a službám:
  • Firefox
  • Host Process for Windows Services
  • Services and Controller app
  • Spooler SubSystem App
  • Systém

Žádné komentáře :

Okomentovat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)