2011-08-27

Kelly's cyklopočítač KCC-09

Patrně byste tady hledali něco jako recenzi a hledali byste špatně!
V tomto příspěvku bych chtěl nabídnout některému z náhodných čtenářů držák s čidlem pro tento cyklokomputer, protože jsem jej 5.8.2011 ztratil někde v okolí lávky přes Ostravici v Ostravě-Hrabové. Pokud jste jej náhodou našli, napište mi prosím, v opačném případě nabízím někomu, komu třeba ukradli kolo, svůj stojánek s čidlem, protože sehnat tento díl samostatně nejde.

Co bych dodal k tomuto výrobku? Stojánek pravděpodobně odpovídá i typu KCC-13. Po uživatelské stránce jsem byl velmi spokojen. Z funkcí jmenuju tachometr, denní počítadlo, čas jízdy, průměrná rychlost, celková maximální rychlost, celková ujetá vzdálenost a hodiny. Příjemným a dnes již běžným doplňkem je symbol porovnávající aktuální rychlost s tou průměrnou. Co bych vytknul? Hlavně špatný mechanismus uchycení, protože skoro na den po 2 letech se vychrchlal natolik, že se na drncu tachometr odporoučel někam zmizet a již jsem ho nenašel. Proto doporučuju případným majitelům si jej včas pojistit nějakou šňůrkou ať nedopadnete jako já!

2011-08-26

Kindle 3.2.1 hack a čeština

Stalo se u mě tradicí, že každé mé nové zařízení musí být hacknuto. Né že bych byl takový „hacker“, ale většinou to přidá nějakou funkci. V tomto případě tomu není jinak. Nyní se snažím o přidání češtiny – kvůli českým znakům pro názvy kolekcí a především pro změnu screensaverů, které jsou sice pěkné, ale mé obrázky jsou lepší!

O samotném hacku toho bylo napsáno dost, dodávám jen poznámky, protože mi to podle návodů úplně bezproblémů nešlo.


Především pro nejnovější (08/2011) verzi firmwaru (3.2.1) je nutné, na rozdíl od starších, před updatem restartovat zařízení. Stáhněte si tedy vhodné soubory ze stránek Yifan Lu (je tam přibalen návod, ale já to přece jenom zopakuju)

  1. vypněte WIFI modul
  2. postupujte Menu => Settings => Menu => Restart
  3. připojte USB kabel (skoro hned)
  4. počkejte na dokončení restartu a ihned, jak se objeví Kindle jako disk v počítači nakopírujte do rootu soubor s aktualizací
  5. odpojte a aktualizujte FW přes Menu => Settings => Menu => Update Your Kindle
  6. v tuto chvíli je Kindle hacknutý (neprojeví se to změnou) a je na čase instalovat češtinu
  7. pro instalaci lokalizace není potřeba znovu restartovat, jen nakopírovat soubor do kořene a přes výše zmíněný postup „Update Your Kindle“
  8. po projetí instalace máte český Kindle i s českými znaky (přes Alt + Sym)

Použité soubory:
Aktualizace:
  • update_jailbreak_0.5_k3w_install.bin
Čeština: 
  • update_loc_cz_3.1r13_k3w_install.bin
    Značky souborů: 
    • k3g = Kindle 3 Wifi + 3G  
    • k3w = Kindle 3 Wifi

        Problémy se kterými jsem se setkal:
        Hláška: „The Update was unsuccessful“ ať jsem měl jakýkoliv soubor ať jsem restartoval jak jsem chtěl, pomohlo vypnutí WIFI!



        A nyní, jak si nahrát vlastní spořič obrazovky. Je to velmi jednoduché, stáhněte si soubor kindle-ss-0.22.N.zip z něj soubor update_ss_0.22.N_k3w_install.bin a ten už stejným postupem jako češtinu nainstalujte. Po úspěšném nahrání se zobrazí upravený obrázek, který po připojení Kindla k PC můžete vyměnit. Naleznete jej ve linkss/screensaver.

        Parametry pro obrázky jsou rozlišení 600x800, 16 barev a převedeno do odstínů šedé a to vše uložené ve formátu GIF. Nyní se již můžete pustit do personalizace své čtečky!

        2011-08-24

        @CTIVE CAM MT4035 zkušenost se sportovní kamerou

        Nápad pořídit si pro akční záznamy sportovních aktivit jednoúčelovou kameru mě přepadl o prázdninách 2011, kdy jsem nejprve prohledal Aukro.cz s tím, že žádná z nabízených kamerek nebyla pro můj účel vhodná nebo mě dostatečně nepřesvědčila o svých přednostech, jsem v letáku Makro naleznul to, co jsem hledal.


        Byla to minikamera ActiveCam MT4035 od firmy Media-Tech. S rozlišením 720x480 obrazových bodů byla přijatelně kvalitní, se záznamem na nedodávanou microSD kartu a akumulátorem s výdrží až 3 hodiny natáčení. Navíc celé zabaleno do obalu, který působí jako běžná diodová baterka a dá se i takto využít. Z příslušenství ještě jmenuji držák na řidítka kola, přísavka na okno (která nedrží) a upínání na helmu, které je tak malé, že bych musel být trpaslíček s miniaturní hlavou a i kdybych byl, tak bych tomu celému nedůvěřoval.

        Zmíněné nedostatky by se ještě daly překonat, kdyby zařízení splňovalo svou funkci, což nedělá. Důvodem k reklamaci je především nespolehlivost natáčení, občas se zastaví, občas se nechce ani zapnout, když už to chvíli jede, tak se třeba zmrší souborový systém (FAT32), takže jsou data nečitelná i po několika hodinovém obnovování nebo je obraz černý, popřípadě jenom s datem, které je napevno v obraze. U sportovní kamery bych také očekával nějakou formu ochrany proti vnějším živlům, především vodě, která chybí. V pouzdře je jednoduše díra, kterou nechráněný tišťák vidí ven! Ještě musím zmínit kvalitu zvuku, která je při pohybování nepoužitelná, jelikož elektronika uvnitř lehce skáče a vytváří tedy chrastění, čímž znemožňuje použít originální zvukovou stopu.

        To vše dohromady působí tak, že je zařízení v podstatě nepoužitelné pro sportovní aktivity ke kterým je určeno a za ty peníze (900 Kč) rozhodně nestojí! Pokud zvažujete její nákup, tak se rozhodně porozhlédněte po něčem kvalitnějším nebo aspoň levnějším.


        Doplňuji: kameru jsem reklamoval u prodejce (Makro), protože už kamera vůbec nenahrávala  - vlastně se vůbec nezapla a ani nesvítila. Protože se po tom měsíci a půl beztak 3x přejmenoval výrobce, tak se Makru nepodařilo reklamaci vyřídit v zákonné lhůtě a dostal jsem peníze zpět, což je asi ta nejlepší možná varianta!



        USB streaming videa ze Sony DCR-TRV33e ve Windows 7 x64

        Tato kamera s hlavním záznamem na miniDV pásek má 3 možnosti přenosu dat do počítače, konkrétně pak pomocí A/V výstupu (tedy klasicky analogově), pak pomocí firewire (kabel se ztratil) a také pomocí USB streamingu, což je taková nejkompatibilnější možnost v případě, že máte k dispozici pouze netbook. 

        Problém ovšem nastane v momentě, kdy na něm máte nainstalovaný OS Windows 7 nebo Vista v 64-bitové variantě, což by měl být dnes už standart. Sony poskytuje tyto ovladače maximálně pro Visty x32 na svých stránkách. Já jsem zkoušel rozchodit přenos pro x64 systém a nepovedlo se mi to. Takže tedy konstatuju, že to nelze a video přetáhnu na svém desktopu pod virtuálním strojem. Tuto zkušenost doplním po ůspěšném vyřešení. 



        A protože "se" raději našel firewire kabel, zanechal jsem pokusů o USB streaming a vyzkoušel si tuto metodu, která je vážně bezkonkurenční. Stačí připojit. Nabízím upravený postup ze stránek Sony:

        1. Připojte kabel IEEE-1394 k portu i.LINK videokamery.
        2. Druhý konec kabelu i.LINK® připojte k počítači.
        3. Zapněte videokameru v režimu VCR.
        4. Přetočte záznam na začátek.
        5. Na počítači spusťte software pro zachytávání videa.
        6. Na kameře zapněte přehrávání.
        7. V programu zapněte „nahrávání“ videa.
        Co se týká softwaru pro zachytávání, použil jsem Corel VideoStudio X2, je to můj oblíbenec, ale úplně stačí třeba Microsoft MovieMaker, který je součástí Windows. Rychlost nahrávání je 1:1 s reálnou délkou záznamu. Mám kazetky na 60 minut, takže tedy počkám hodinku.

        Rozbitý Amazon Kindle 3

        Tak jsem si zničil svou čtečku knih, tzv ebook, nebylo to úmyslné, každopádně mám zlomený displej. Došlo k tomu nehodou, no prostě jsem si na něj kleknul, když ležel pod peřinami v posteli. Ozvalo se takové krásné křup a skleněná deska v zařízení byla zlomena - nutno dodat, že se to projevilo pouze umrtvením obrázku spořiče a čárami přes plochu. Fyzicky byla obrazovka v pořádku - tedy zvenku - protože má plastovou vrstvu na které se to neprojevilo. Že je to závada displeje jsem si odvodil z toho, že po připojení k počítači se zobrazila adresářová struktura i nabíjení fungovalo.
        Tento článek je sice stále pravdivý, ale dost starý. Doporučuji si nejprve přečíst můj obecnější manuál.
        Co teď? Jak to opravit? Sednul jsem ke Googlu a zjistil, že se to dá vyřešit reklamací a to výměnou kus ta kus. (nebo za novější model, pokud ten váš již není dostupný, jako je to s nyní (11/2012) s Kindle Keyboard, který se vyměňuje za verzi 4)



        Ale pozor! Tento postup nelze uplatnit pro dotované, tedy reklamní verze čteček, protože jsou oficiálně dostupné jen pro USA. Ověřoval jsem tuto skutečnost na Amazon support a je to opravdu tak, takže pokud jste nákupem reklamní verze čtečky ušetřili 600 Kč, tak teď vás to bude stát mnohem více.

        Přímo z Amazonu radí majitelům poškozené special offers verze: Pokud máte příbuzné či někoho známého s U.S. adresou, pak to lze vyřídit přes tuto adresu. Nebo si máte koupit nový, který posílají international. Za sebe ještě dodávám, že nový displej se na eBayi prodává od 1500 Kč a to si jej musíte nechat vyměnit sami. Ještě jsem viděl na internetu firmu, která opravu dělá za 2000 Kč.





        Pokud ale patříte k té menšině majitelů Kindle, kteří mají plnou verzi čtečky, tedy v originálu bez reklam, tak vás mohu potěšit skutečností, že výměna je poměrně snadná a téměř bezplatná. Nyní vám popíšu, jak to probíhalo u mě s Kindle Keyboard - non Special Offers.

        Na reklamační centrum Amazonu musíte zavolat, nejde to vyřešit emailem. Takže jsem zjistil, že hovor z pevné O2 přes službu Xcall vyjde na 3,24 za minutu. Volá se přes předčíslí 97000 na International helpdesk 1-206-266-0927.
        Spojí vás automat, kde jsem se tuším proklikal k return Kindle, bez čekání jsem byl předán operátorce, které jsem, samozřejmě v angličtině, popsal, že mám rozbitý displej a že bych chtěl vyměnit zařízení. Zeptala se, jestli je opravdu nutné vyměnit čtečku, po potvrzení mě předala dále. Po chvilce hudby jsem byl požádán o zadání emailu, který jsem vyspeloval - přijdou na něj další informace. Dále po mě chtěli stát, město a adresu - tady jsem udělal chybu, jelikož jsem si předem nevyplnil tyto údaje na stránkách Amazon.com v pravé horní záložce "Your Account" a tak jsem musel je musel vyspelovat. Stejně jsem se překecl a pak přes chat support vyřizoval změnu a doplnění telefonního čísla pro kurýra UPS.


        V následujícím kroku jsem byl požádán o zadání čísla kreditní karty, protože pokud neobdrží rozbitého Kindla do 45 dnů, tak vám ho naúčtují ($134.98). Pokud už jste někdy platili na internetu kartou, pak víte, že pro transakci musíte zadat číslo, jméno, expiraci a 3 čísla ze zadní strany, které po mě nechtěli, ačkoliv jsem uvedl, že jde o kartu Visa Electron. Takže mi ani žádný poplatek nehrozil. Číslo karty po mě chtěli znovu jen když jsem jako neověřený zákazník (bez doručené zásilky) kontaktoval chat support s žádostí o změnu dodací adresy.


        Celý hovor trval 25 minut, cena hovoru i s DPH byla 81 Kč. Co se týká komunikace, tak to nebylo příliš obtížné, občas jsem požadoval zopakování. Trošku mi usnadňovalo chápání to, že jsem věděl, na co budu tázán a jak to bude probíhat.


        Na email mi pak ještě dorazila zpráva s hodnocením podpory (jasných 5 hvězdiček) a informacemi ohledně vrácení toho starého, kterým jsem tedy příliš neporozumněl, protože hovořil o vložení starého do plastového sáčku a odeslání. Mám mít nějaký vytištěný návratový štítek s adresou, který jsem ale nedostal. Zařízení se odesílá holé! Tedy bez nabíječky USB, kabelu, návodu či čehokoliv jiného.


        Dodatek ohledně vrácení: Kurýr přivezl nový Kindle v originál balení (jenom trošku nižší), ale nepožadoval nic zpátky. Po dotazu na email mi přišla zpráva s tím, že štítky pro vrácení nejsou pro mě dostupné a že mám zařízení odeslat na vlastní náklady zpět výrobci, dostal jsem na to 30$ gift card, kterou použiju na další nákupy. Adresa pro zpětné odeslání:

        RETURNS CENTER - AMAZON.COM
        172 Trade Street
        Lexington, KY 40511
        USA 

        Kindla jsem tedy zabalil do krabice od nového, dovnitř přidal papír s popisem, proč ho vracím. (nemusíte provádět, jelikož mají vše potřebné v databázi) Po fyzickém odeslání jsem napsal email s tracking information přes link uvedený v předchozí komunikaci.

        Ohledně dopravy jsem prostudoval online konfigurátory různých přepravců a jediný, kdo se vlezl do limitu 30$ byla Česká pošta, která se sumou 29$ (473 Kč) splňovala rozumnou cenovou únosnost. (zásilku je nutné poslat prioritně, protože ekonomicky to údajně trvá 2 měsíce, adresa se na balík nepíše přímo, ale vyplňuje se samolepící blanket) UPSka by si naúčtovala skoro 2 nové Kindly. 

        Cesta z USA do ČR
        Zásilka byla předána UPS (služba: Priority International Courier), která doručila nového Kindla velmi rychle. Balíček je možné sledovat na stránkách. Zveřejňuji svůj log:

        • Ostrava, Czech Republic 08/23/2011 4:19 P.M. Delivered 
        • Ostrava, Czech Republic 08/23/2011 5:30 A.M. Arrival Scan 
        • Brno, Czech Republic 08/23/2011 2:11 A.M. Departure Scan 
        • Brno, Czech Republic 08/22/2011 11:22 P.M. Arrival Scan 
        • Prague, Czech Republic 08/22/2011 8:40 P.M. Departure Scan 
        • Prague, Czech Republic 08/22/2011 8:12 P.M. Import Scan 
        • Prague, Czech Republic 08/22/2011 4:37 A.M. Import Scan 
        • Prague, Czech Republic 08/22/2011 1:00 A.M. Arrival Scan 
        • Koeln, Germany 08/20/2011 6:55 A.M. Departure Scan 
        • Koeln, Germany 08/19/2011 6:46 P.M. Arrival Scan 
        • Louisville, KY, United States 08/19/2011 4:55 A.M. Departure Scan 
        • Louisville, KY, United States 08/19/2011 12:34 A.M. Export Scan 
        • Louisville, KY, United States 08/19/2011 12:07 A.M. Arrival Scan 
        • Campbellsville, KY, United States 08/18/2011 10:05 P.M. Departure Scan 
        • Campbellsville, KY, United States 08/18/2011 7:23 P.M. Origin Scan 
        • United States 08/18/2011 1:20 P.M. Order Processed: Ready for UPS



        Rychlost dodání byla opravdu vysoká. Balení malé, menší verze originální krabice a bez ozdobného přebalu. Clo se pro záležitosti reklamací neřeší. Obsahem balíčku byl nový Kindle a microUSB kabel.

        A teďka popis cesty rozbitého Kindle zpátky:
        Po úspěšném doručení mi napsali email, jako bych si jej zakoupil. Záležitost je tedy uzavřena.

        • Zásilka podána dne 31.08.2011 na poště 701 00 - Ostrava 1. 
        • Zásilka přepravována k vyměňovací poště. 
        •  Zásilka odeslána poštou 220 00 - pošta Praha 120 dne 01.09.2011 do země určení (Spojené státy americké). 
        •  Zásilka dne 05.09.2011 převzata vyměňovací poštou v zemi určení (Spojené státy americké). 
        •  Zásilka celně neprojednána. 
        •  Zásilka dne 09.09.2011 celně propuštěna do další přepravy v zemi určení. 
        •  Zásilka dne 17.09.2011 doručena poštou v zemi určení (Spojené státy americké).




















        Co bych chtěl vyzdvihnout? Především přístup Amazonu k reklamacím, řídí se jasným heslem "náš zákazník, náš pán" žádné handrkování se o způsob poškození nebo snad čekání 30 dní jak to známe od českých obchodníků! Také se vůbec neřeší, kde jste si čtečku pořídili, je to prostě jejich výrobek a tak se po dobu jeho životnosti starají.
        Toto je zkušenost k nezaplacení, vůbec bych se tedy nebál nákupů elektroniky od velký prodejců z USA. Také už konečně vím, co znamená spojení "péče o zákazníky", které jsem u místních prodejců nepochopil. Taktéž obdivuji i to, že celý tenhle proces proběhl bezplatně! (mimo poštovné, které mi ovšem bylo proplaceno)















        Za tento přístup dávám Amazonu "like" a smekám a doufám, že se podobný přístup za čas projeví i u nás!

        IWUWEB tentokrát jako blog

        Můžu vůbec začít jinak než vítejte!? Já myslím, že v případě prvního příspěvku tomu nemůže být jinak, takže tedy VÍTEJTE!

        Tento blog vzniká jako vzpoura klasickému administrování webových stránek, které sice zvládám, leč mi nejdou tak snadno, jak bych potřeboval a tak vyrážím do vod blogových, kde je obsah víc než forma.

        Co je tedy mým cílem? V době, když už není blogování v módě vytvářím poznámky a návody jak se sžít s nejrůznějšími přístroji a aplikacemi. A co je hlavním motivem pro další publikaci jsou především návštěvy z Googlu, jelikož každého autora potěší, pokud má jeho článek smysl. Nerad bych také zapomněl na fakt, že to píšu také pro sebe, neboť některé pracně nabyté znalosti se velmi snadno zapomenou.


        Musím se zmínit o zdrojích pro tento blog, jelikož bez nich by to asi nešlo. Studnou informací číslo 1 je pro mě internet, není nic snazšího než jej prohledat a číst, posuďte sami - právě to děláte! Ovšem zásadně nekopíruju statě textu, používám totiž metodu převyprávění dle svých zkušeností u textů a vlastní názorné fotky u čehokoliv hardwarového. Ilustrační obrázky pak nekompromisně stahuju, protože kvůli nim tu nejsme nikdo.

        To je tak vše z úvodního "kecání". Doufám, že zde naleznete potřebné!