2012-09-03

TOPO Czech PRO 2012 unlock

Tento návod je psán pro vlastníky oficiálních licencí, avšak po přidání mezikroku může sloužit všem. Nejsem sice zastáncem kradení softwaru, nicméně vysoká cena spolu s prvotní nejistotou výsledné užitné hodnoty, vedou občas k vyzkoušení si plné verze ještě před jejím reálným zakoupením. Tolik úvodem k morální stránce věci.


Při nedávné aktualizaci map v GPSce Garmin nüvi 255W jsem narazil na turistické mapy TOPO Czech 2012 s cenovkou atakující 2500 Kč. Běžně používám bezplatné mapy nüMaps Lifetime, chcete-li City Navigator Europe NT 2013.20 a jsem spokojen. Jenže občas bych uvítal mít po ruce nějakou podrobnější - turistickou - mapu.

Odkazů pro stažení map najdete, i přes filtrování výsledků Googlem, velké množství, kupodivu většina pirátů nepřiloží k souborům ani minimální popis aktivace. Taktéž uživatelé, kteří si produkt zakoupili, mohou tápat. Heslovitě tedy uvádím postup, který by měl vést ke zprovoznění.

Pro práci s mapovými podklady slouží obslužný program MapSource. V jeho rozhraní probíhá otevření a odemčení vámi stažených soborů. Licenční klíče k tomu potřebné se ještě stále nezískávají výhradně z online rozhraní a tak lze zadat přímo zakoupený serial nebo použít keygen s názvem "Garmin Unlock Generator" (by JetMouse).


Práce s keygenem je jednoduchá (svého času dokonce o hodně jednodušší než s oficiálním postupem), stačí zadat ID mapy také označované jako MapID / FID (název složky s Czech TOPO po nainstalování do PC bez prvních znaků) tedy z FAM_1714 je ID mapy 1714. Majitelé zakoupených licencí musí tento krok přeskočit a přejít přímo k zadání údajů do formuláře.
Dále zadáte ID číslo vaší navigace, ale není to totéž číslo jako to, kterým se přihlašujete ke Garmin.com. Zmíněný údaj získáte po připojení navigace k MapSource a kliknutí na 'Odeslat do zařízení', kde se po vyhledání připojené navigace objeví vedle typu GPS také toto 10 místné číslo.

Nyní už jen opisujete klíč z krabice nebo jej generujete a vkládáte do MapSource => 'Pomůcky' => 'Odemknout mapy...' => 'Aktivovat online', kdy se otevře okno prohlížeče a současně vyskočí v programu tabulka žádající o 25 místné číslo.


Poté bude nutné MapSource vypnout a znova zapnout, myší označit požadované regiony a odeslat do zařízení. Po restartu navigace jsou mapy dostupné, musím uznat, že tedy ve výborné kvalitě a podrobnosti.

V závěru chci také apelovat na případné zkoušeče tohoto postupu, aby v případě, že použili druhou variantu a mapový podklad se jim líbí, aby si jej co nejdříve také zakoupili a neokrádali tak tvůrce

4 komentáře :

 1. Anonymní25.10.12 8:33

  Tak Ivo Kostelecký, morální stránka věci je silně poznamenaná pobytem v CZ. Něco ukrást, zkusit, vrátit a ještě si to morálně zdůvodnit, to už mě přimělo sem napsat. Používám unlocker na starší mapy opravdu z toho důvodu, že se mi nechce hledat postup, kam zadat můj platný klíč.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí je vaše výtka adresována někomu jinému...

   Opravdu nevidím velký rozdíl mezi tím, jestli jsem si mapy stáhl bez zakoupení nebo si je stáhl a byl líný hledat klíč...

   Vymazat
 2. Momentálně je článek silně neaktuální, neboť jakékoliv, byť turistické, mapy v navigaci se nemohou vyrovnat aplikaci Mapy.cz pro Android, iOS a WP pro chytré telefony.

  OdpovědětVymazat
 3. Anonymní29.06.16 0:22

  Výborně děkuji moc to jsem potřeboval

  OdpovědětVymazat

Dotaz, připomínka, oprava?
(pokud máte problém s vložením příspěvku, vyzkoušejte to v prohlížeči Chrome)